Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

REGULAMIN BIBLIOTEKI sowa.png [300x140]

I. Prawo i warunki korzystania.

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie uczący się w Szkole Podstawowej w Teklinowie, nauczyciele, pracownicy w niej zatrudnieni, a także absolwenci naszej szkoły i  rodzice uczniów SP w Teklinowie .
  2. Zbiory udostępniane są od września do 15. czerwca każdego roku szkolne.
  3. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.

II. Wypożyczanie zbiorów.

1. Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 3 tygodni.
  3. Na okres ferii zimowych czy wakacji czytelnik może wypożyczyć dodatkowo do 5 książek.
  4. Czytelnik może poprosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.

III. Poszanowanie książek.

1. Czytelnik przechowuje wypożyczone książki w obłóżce.
  2. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczona książkę, względnie dostarczyć inną książkę za zagubioną, jeśli zaakceptuje ją bibliotekarz.
  3. Książkę należy szanować.

Biblioteka szkolna jest czynna:

- w poniedziałek - od 13.00-13.45

-    we wtorek - od 13.00-13.45

- w środę - od 10.50- 11.35

- w czwartek – 8.00-8.45 i 13.50-14.35

- w piątek - od 11.45-12.30

-  także od poniedziałku do piątku na każdej  przerwie  obiadowej  od 12.30 do 13.00.

Biblioteka szkolna oferuje swoim czytelnikom bogaty wybór książek. Obecnie księgozbiór liczy ok.2500 woluminów. Czytelnicy mogą tu znaleźć: książki przygodowo- podróżnicze, historyczne, obyczajowe, a także baśnie i legendy, książki poznawcze, komiksy i oczywiście lektury szkolne.Do dyspozycji uczniów są również różnorodne słowniki i encyklopedie.

Biblioteka posiada też zbiory specjalne, do których należą : programy multimedialne, gry edukacyjne, płyty CD z piosenkami edukacyjnymi, kasety video i płyty DVD z programami edukacyjnymi.

W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek, co oznacza, że czytelnicy mogą samodzielnie dokonywać wyboru potrzebnych książek. Czytelnikami szkolnej biblioteki są wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, które bardzo chętnie wypożyczają różne bajeczki i wierszyki.

Bibliotekarka - Renata Nawrocka

{file10984}