Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

Świetlica szkolna                               biedronka.jpg [348x351]

I. Cele i zadania świetlicy szkolnej.

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej  umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. Z ogólnego celu wynikają zadania szczegółowe świetlicy szkolnej:

1. Zapewnienie dzieciom opieki i bezpieczeństwa w godzinach przed lekcjami  i  po lekcjach.
  2. Organizowanie zajęć,  tworzenie warunków do nauki własnej, wdrażanie do samodzielnej  pracy umysłowej.
  3. Organizowanie czasu wolnego poprzez gry i zabawy ruchowe w pomieszczeniach, na boisku szkolnym i placu zabaw.
  4. Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie czasu wolnego, wyrabiania nawyków kulturalnej rozrywki, zajęć ruchowych i zabawy.
  5. Prowadzenie współpracy z rodzicami, wychowawcami klas celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.
  6. Szczegółowe cele,  zadania oraz metody ich realizacji zawarte są w planie pracy opiekuńczo - wychowawczej na dany  rok szkolny.

II. Założenia organizacyjne.

1. Do świetlicy  szkolnej mogą uczęszczać dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I – VI  , które nie mają zapewnionej opieki w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Opieką wychowawczą zostają objęci również uczniowie skierowani do świetlicy z powodu nieobecności nauczyciela.
  2. Rodzice odbierający dziecko bezpośrednio po lekcjach powinni zawiadamiać o tym świetlicę.
  3.  Samodzielny powrót dziecka do domu możliwy jest wyłącznie za pisemną zgodą   rodziców (opiekunów).

4. Zachowanie ucznia w świetlicy wpływa na ocenę z zachowania.

5. Za rzeczy przynoszone przez dzieci, świetlica nie ponosi odpowiedzialności.

III. Prawa i obowiązki wychowanków świetlicy.

Uczniowie korzystający ze świetlicy mają prawo do:

1. Korzystania z pomocy wychowawców świetlicy w odrabianiu lekcji   i pokonywaniu trudności w nauce.
  2. Rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.
  3. Korzystania z pomocy dydaktycznych, gier, sprzętu sportowego i sprzętu audiowizualnego.
  4. Opieki wychowawczej, życzliwego i podmiotowego traktowania.
  5. Zgłaszania propozycji tematyki zajęć.

Uczniowie korzystający ze świetlicy zobowiązani są do:

1. Nienagannego i należytego zachowania się w świetlicy wobec wychowawców i kolegów.
  2. Zachowywania się tak, by nie przeszkadzać innym w zabawie i nauce.
  3. Słuchania i wykonywania poleceń wychowawców świetlicy.
  4. Dbania o czystość osobistą i porządek w pomieszczeniach, gdzie odbywają się zajęcia świetlicowe.
Świetlica szkolna godziny:
Poniedziałak            7.45-8.45        Cezary Cichecki