AAA
www.spteklinow.superszkolna.pl

Szkoła Podstawowa w Teklinowie - Klasa II

Wychowawca

Maria Jolanta Morta

Moja klasa

23 stycznia 2014 23:22 | Aktualności

Przedszkolaki z Teklinowa uhonorowały babcie i dziadków

Święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka  mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się  w naszych kalendarzach już w latach 60. ubiegłego wieku. W polskiej tradycji łączą się one z laurką, wierszykiem i kwiatkiem. Dni te mają za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom.

Dokładnie w Święto Babci – 21 stycznia, maluchy i starszaki z oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Szkole Podstawowej w Teklinowie zaprosiły swoich dziadków na uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Podczas występów, do których dzieci przygotowywały się od pierwszych dni stycznia, były recytacje wierszy, śpiewy i tańce. Nie zabrakło również humorystycznych scenek, w których główną rolę odgrywały „babcie”.  Podczas koncertu życzeń wnuki składały swoim babciom i dziadkom najpiękniejsze życzenia: m.in. „…dużo czasu wolnego, samych  przyjemności, jak najmniej kłopotów i wiele radości!” oraz jak powiedział jeden z chłopców: - „To nie koniec życzeń jeszcze! Emerytury życzę Wam większej”. Przedszkolaki spisali się na medal. Bardzo cieszyli się z braw, których nie żałowali zaproszeni goście. Zresztą musiało się udać; tuż przed występem wspólnie powiedzieli: „Dzisiaj obca jest nam trema!  Babcia i dziadek z nami! Nerwów nie ma!’ Wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców, był okazją do rozmów, w czasie których dzielono się wrażeniami  z przedstawienia. Po części artystycznej przyszedł czas na  odśpiewanie „Sto lat!” i wręczenie gościom upominków.  Do życzeń: dużo zdrowia, spełnienia marzeń,  uśmiechu - kierowanych przez dzieci, przyłączyła się p. dyrektor i nauczycielki - życząc przede wszystkim kochających wnucząt. Przedszkolaki do występu przygotowały nauczycielki: Agnieszka Dwornicka-Rzeźnik i Jolanta Morta oraz panie wspomagające: Karolina Przysiewek i Irena Kopacka. 

Podczas uroczystości panowała miła, wesoła atmosfera.  Cieszymy się, że na to spotkanie przybyło tak liczne grono babć i dziadków. Pogoda, a szczególnie brak prądu nie popsuły tego  jednego z najmilszych   i   najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. 

                                                                                                   Tekst i foto: Jolanta Morta                                                                              

Przeczytano: 1874 razy. Wydrukuj |Do góry

dzień babci i dziadka 2014