Szkoła Podstawowa w Teklinowie - Klasa II

Moja klasa

11 marca 2014 23:42 | Aktualności

ŁYK KULTURY - WYSTĘP ŁÓDZKIEGO DUETU AKORDEONOWEGO

W piątek 7 marca nasi uczniowie wysłuchali koncertu  Łódzkiego Duetu Akordeonowego. Dwóch artystów, Kazimierz Barasiński i Zbigniew Sobieraj, w bardzo ciekawy sposób przybliżyli dzieciom utwory wielkich twórców: W. A. Mozarta, A. Chaczaturianina czy A. Vossena. Była to niezwykła lekcja muzyki. Artyści przed każdym prezentowanym utworem w obrazowy i zabawny sposób wyjaśniali o czym będzie utwór lub w jakich okolicznościach powstał. Tym sposobem muzyka poważna stała się bliższa i bardziej zrozumiała dla uczniów. Okazało się również, że wcale nie musi być nudna. Dzieci żywo reagowały na skoczne nuty klaszcząc, tupiąc w rytm muzyki czy kołysząc się do taktu.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z instrumentem. Mateusz Juszczak i Sebastian Promny wypróbowali swoich sił grając kilka dźwięków. Młodsi uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Dodatkowo dzieciaki mogły zatańczyć „kaczuchy” przy akompaniamencie artystów.

45 minutowy występ minął niespodziewanie szybko. Wszyscy dobrze się bawili i byli zainteresowani tym co artyści mieli do zaprezentowania.

Przeczytano: 1289 razy. Wydrukuj |Do góry