Szkoła Podstawowa w Teklinowie - Klasa VII

Moja klasa

24 marca 2014 21:27 | Aktualności

Powitanie wiosny 2014

W piątkowe południe, dzieci z teklinowskiej, szkoły wyruszyły na spacer by powiedzieć zimie "precz"! w barwnym pochodzie z marzannami, z okrzykami, ze śpiewem, szły wszystkie - od najmłodszego do najstarszego.

Efekt okazał się natychmiastowy. Oznaki wiosny dostrzegalne były na każdym kroku. Co rusz dzieci okrzykiem oznajmiały, że widzą wiosenne kwiaty: krokusy, żonkile, hiacynty, że rozkwitły już łąkowe fiołki, stokrotki czy podbiał a nawet ukwieciły się forsycje! (Sprawne oko reportera uwieczniło wszystkie oznaki na zdjęciach).

W pełnym słońcu, zmęczeni wyprawą wszyscy wrócili do szkoły. Jeszcze tylko należało spalić zimowe kukły i wiosna gotowa! Niezwykle pomocny w tej pracy okazał się dziadek Aurelki.

Uczniowie z poczuciem, że wypełnili swój  ważny, coroczny obowiązek, mogli wreszcie odpocząć.

Trawnik ogródka Szafirka okazał się wyśmienitym miejscem leniwych pogaduszek. Piknikowych kocy nie było, ale kurtki doskonale sprawdziły się w tej roli. Młodsze dzieci, które mają więcej energii, wybrały plac zabaw a chłopcy tradycyjnie piłkę nożną.

Niech żyje wiosna i słoneczna pogoda, a zimie mówimy "precz"!!!  Mrugnięcie

Przeczytano: 810 razy. Wydrukuj |Do góry