www.spteklinow.superszkolna.pl
http://spteklinow.superszkolna.pl

26 listopada 2018 22:28 | Aktualności

URODZINY MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dziecięcych! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy dla każdego z nas był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

 W piątek 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

 Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.  Długo  opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach. Od samego rana przygotowały przyjęcie urodzinowe dla misiów, dekorowały salę balonami, przygotowywały  słodki poczęstunek, ozdabiały urodzinowe czapeczki, przygotowały taniec z parasolkami, oraz mini dyskotekę dla swoich pluszaków. Skorzystały także z zaproszenia pani bibliotekarki Beaty Konieczyńskiej i udały się podziwiać wystawę pluszowych misiów i książek, których głównymi bohaterami były misie. Obejrzały też prezentację multimedialną.                              

 Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


Tekst: Agnieszka Dwornicka-Rzeźnik

Zdjęcia: Agnieszka Dwornicka-Rzeźnik, Jolanta Morta

 

Zdjęcia: