11 maja 2017 19:38 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI Z TEKLINOWA Z WIZYTĄ U STRAZAKÓW

8 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Teklinowie odbyły wycieczkę do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.
Dzieci miały niezwykła okazję zapoznania się z pracą strażaków, sprzętem i wozami strażackimi. Przedszkolaki mogły nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć wyposażenia pojazdów oraz niezbędnych do pracy urządzeń.

Ciekawostką tego spotkania było oglądanie nożyc pneumatycznych i demonstracja ich zastosowania podczas cięcia metalu. Wiele radości sprawiło lanie wody z wężów strażackich oraz prezentacja miniaturowych wozów strażackich z całego świata.
Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Obecnie strażackie samochody ratownicze wyjeżdżają do wszystkich tragicznych zdarzeń: wypadków drogowych, powodzi, katastrof. Aby praca była bezpieczna pojazdy są wyposażone  w nowoczesny sprzęt, a sami strażacy szkolą się w  udzielaniu poszkodowanym pierwszej pomocy.

Na zakończenie tego ciekawego spotkania dzieci wręczyły strażakom laurkę z życzeniami.

Wychowankowie oddziałów przedszkolnych 3-4-5 i 6-latków  przy Szkole Podstawowej w Teklinowie wraz z wychowawczyniami: panią Mirosławą Sienkiewicz i panią Agnieszką Dwornicką-Rzeźnik składają serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie za miłe spędzenie czasu, przybliżenie swojego zawodu oraz demonstrację sprzętu pożarniczego.

Z okazji Waszego święta składamy wszystkim strażakom najlepsze życzenia.  Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

STRAŻ