Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

07 czerwca 2017 09:45 | Aktualności

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W TEKLINOWIE NIE WIEJE NUDĄ,

NASZA SZKOŁA JEST SUPER BUDĄ!

DOBRY HUMOR I ROZRYWKI CZEKAJA TAKŻE NA PRZERWIE,

KONKURUJĄC W RÓŻNYCH ZADANIACH, KAŻDY SIĘ Z NAS ROZERWIE.

NAWET GDY TO ZAWODY Z ANGLIKA,

ŻADEN UCZEŃ ICH NIE UNIKA.

BO TO JEST BARDZO FAJNA SPRAWA,

KIEDY NAUKA TO ZABAWA.

W  miniony piątek (2 maja 2017), w ramach działań realizowanego w szkole projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zorganizowany został Szkolny Dzień Języka Angielskiego.

Cztery ekipy: klasa 3, klasa 4, klasa 5, klasa 6 przystąpiły do czteroetapowych  „ZAWODÓW Z ANGLIKA”.  By sprostać przydzielonym wyzwaniom - zadaniom leksykalno-gramatycznym, uczniowie musieli wykazać się wiedzą i  różnymi umiejętnościami: językowymi, pracy ze słownikiem a także  współdziałania w grupie klasowej. Zadania przysporzyły uczniom wiele radości. Śmiechu i uśmiechów było co niemiara. Mistrzem zawodów została klasa 5. Wszystkie drużyny w nagrodę za zmagania otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

W obchody Dnia Języka Angielskiego włączyli się także młodsi uczniowie. Grali w grę z angielskim quizem, obrazkowo-wyrazowe ‘Memory’ i ‘Piotrusia’ oraz układali puzzle językowe. Przedszkolaki poznały symbol narodowy Wielkiej Brytanii i kolorowały flagi. Wypracowane materiały umieszczono na szkolnej wystawie.

Wszyscy uczniowie spędzili ten dzień pożytecznie i przyjemnie. Zawodnicy wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych zmaganiach w kolejnym roku szkolnym.

Dzień Języka Angielskiego