08 czerwca 2017 21:24 | Aktualności

WYRECYTOWAŁY SUKCES

Uczennice z Teklinowa na podium w gminnym konkursie recytatorskim

6 czerwca odbył się finał gminnego konkursu recytatorskiego pt. „Z książką w bibliotece”.  Jego organizatorem była w Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Szkołę w Teklinowie reprezentowały 3 uczennice z klasy trzeciej: Julia Adamska, Nikola Brylak i Amelia Pawelczyk. Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz propagowanie wśród dzieci wiedzy o książce i bibliotece. Zadanie uczestników polegało na recytacji dowolnie wybranego wiersza nawiązującego tematyką do książki i/lub biblioteki. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów ze szkół podstawowych: SP w Teklinowie, SP w Pieczyskach, SP nr 1 im. J. Korczaka oraz ZS nr 2 w Wieruszowie.

Komisja konkursowa oceniając wykonawców brała pod  uwagę dykcję, znajomość tekstu i jego zgodność z tematem, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny występu uczestnika. Po naradzie jury okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Amelia Pawelczyk z Teklinowa, a trzecie - Julia Adamska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy.

Sukces tych uczennic jest sukcesem szkoły, zatem napawa całą społeczność szkolną radością i dumą. Gratulujemy i dziękujemy trzecioklasistkom za godne reprezentowanie teklinowskiej szkoły!

Tekst: Jolanta Morta - opiekun uczestniczek konkursu   Zdjęcia: Angelina Broda

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI