Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

12 czerwca 2017 08:23 | Aktualności

Z TEKLINOWA DO KRASIEJOWA

Z Teklinowa do Krasiejowa

6 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Teklinowie udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do JURAPARKU w Krasiejowie - największego tego typu obiektu w Europie. Pogoda nie zapowiadała się w tym dniu najlepiej ale po przyjeździe na miejsce rozpogodziło się i tak było do końca pobytu. Na samym początku dzieci bawiły się w Parku Rozrywki, potem odbyli przejażdżkę „ ciuchcią” 300 metrowym Tunelem Czasu. To magiczne miejsce, które wprowadziło uczestników wycieczki w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata, a wszystko to można było zobaczyć  w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych.

Następnie dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną z przewodnikiem oglądając rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów, prawie 70 gatunków- około 200 modeli, wszystkie naturalnej wielkości. Po ścieżce edukacyjnej dzieci zwiedziły jeszcze Prehistoryczne Oceanarium. Tam przeniosły się w świat podwodnego życia ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Po przeżytych emocjach i długim spacerze odpoczywały i wzmacniały siły jedząc pyszny obiad.

Na zakończenie pobytu w Krasiejowie na naszych milusińskich czekał jeszcze Plac Zabaw. Największą  atrakcją była 12 metrowa wieża, z której można było zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości.

Po zakupie pamiątek, zmęczeni ale bardzo zadowoleni powrócili do Teklinowa.

SP.Teklinów

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA