22 września 2017 12:19 | Aktualności

Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski.

W czwartek 21 września odbyło spotkanie uczniów klasy pierwszej z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji oraz pracownikiem KRUSu. w ramach akcji "Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski." organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze: jak prawidłowo poruszać się na przejściu dla pieszych, którą stroną jezdni poruszają się rowerzyści i wiele innych zagadnień, które dotyczyły bezpieczeństwa dzieci, natomiast pracownik KRUSu ostrzegał przed zagrożeniami jakie mogą wydarzyć się podczas prac polowych na wsi.

Pracownik Starostwa Powiatowego rozdawał wszystkim dzieciom materiały odblaskowe, w postaci opasek oraz zawieszek.

Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski.