25 września 2017 22:32 | Aktualności

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W środę 20 września 6 uczniów ze Szkoły w Teklinowie i 21 ze Szkoły w Pieczyskach uczęszczających na zajęcia koła przyrodniczo ekologicznego, w ramach Projektu „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów”, uczestniczyło w wyciecze do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd był w całości współfinansowany ze środków unijnych.

Podczsa 3 godzinnego naukowego spaceru każdy był przewodnikiem sam dla siebie i mógł decydować jakie doświadcznie chce wykonać oraz jaki wycinek świata zbadać. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zjawiskach naukowych, których doświadczają na codzień, chociaż nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Zgłębiali tajemnice zmysłów, postrzegania czasu i funkcjonowania w otaczającym środowisku. Doświaczali zjawiska fizyczne badając eksponaty podzielone na różne grupy tematyczne: magnetyzm, prąd, fale, drgania... Ciekawe okazały się doznania  z "tonącego statku" i "nurkowania na sucho".

Chwila oddechu i refleksji możliwa była do uchwycenia w Planetarium, gdzie uczniowie w trójwymiarze zwiedzali Układ Słoneczny i wybierali w nim miejsce najbardziej przyjazne do życia. Dowiedzieli się również, jak niebezpieczny i trudny, a za razem wyjątkowy, jest zawód astronauty!

Centrum Nauk Kopernik Warszawa 2017