27 października 2017 15:48 | Aktualności

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Drogi Rodzicu czy wiesz, że …

wyrzucenie do zwykłego śmietnika telefonu komórkowego może skazić 1 metr sześcienny gleby i 400l wody!!!

Dzieje się tak, ponieważ baterie telefonów zawierają metale ciężkie takie jak ołów. Przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyczyniacie się do ochrony otaczającego nas środowiska. Dzięki zorganizowanej w Szkole akcji zbiórki elektroodpadów otrzyma ona ekwiwalent, dzięki któremu będzie mogła uzyskać pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal lekcyjnych, sprzęt sportowy oraz wiele innych ciekawych nagród. W zbiórce może brać udział cała rodzina, sąsiedzi czy znajomi ... Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wiedzy na temat ochrony środowiska.