30 października 2017 20:17 | Aktualności

Powiększyli brać uczniowską

Doniosła uroczystość odbyła się 27 października 2017 r w Szkole Podstawowej w Teklinowie.

W asyście rodziców, braci uczniowskiej i nauczycieli odbyło się pasowanie na uczniów.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego   zwróciła się do pierwszoklasistów w imieniu starszej społeczności uczniowskiej, iż zawsze mogą skorzystać z ich rad i pomocy, zwrócić się ze wszystkimi trudnymi problemami i sprawami.

Przyjęcie w poczet uczniowskiej braci stało się już rytuałem, więc nowi uczniowie  na samym początku zaprezentowali się w części artystycznej, następnie zdali krótki egzamin. Wykazali się wiedzą na temat bezpiecznego przejścia przez jezdnię, zachowania w szkole czy obecnej pory roku.

Na koniec musieli wypić napój mądrości i odwagi, którego magiczna moc ma wpływać na sukcesy w nauce oraz wspomagać rozwój osobowości i talentów.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie z wielkim przejęciem i powagą. Symbolicznym ołówkiem Dyrektor szkoły dokonała pasowania nowych uczniów. Następnie każdy uczeń otrzymał legitymację szkolną- pierwszy ważny dokument w swoim życiu.  Wręczono również dyplom i książeczkę SKO. Natomiast  rodzice obdarowali swoje pociechy dużym rożkiem obfitości ze słodyczami.

Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy pomyślności w nauce.

Pasowanie uczniów klasy pierwszej