10 listopada 2017 17:44 | Aktualności

Lekcja patriotyzmu w naszej szkole

10 listopada na korytarzu szkolnym zgromadzili się uczniowie naszej szkoły, aby uczcić zbliżające się Święto Niepodległości. Obecne były też dzieci                    z oddziałów przedszkolnych, które z  tej okazji wykonały i przypięły biało-czerwone kotyliony.

Apel rozpoczęto  wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.              „ Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał też na koniec uroczystości.

Potem wystąpili uczniowie klasy VI, którzy opowiedzieli, jak doszło do odzyskania niepodległości i suwerenności naszego kraju, recytowali  też wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Zebrani na apelu mogli usłyszeć,     a także wspólnie zaśpiewać m.in. „ Rotę" i "Marsz Pierwszej Brygady".

Dzieci z zainteresowaniem  uczestniczyły w tej szczególnej lekcji historii.