18 listopada 2017 16:57 | Aktualności

Pani Ela i miś Zbyś w Teklinowie byli dziś

Zajęcia edukacyjne  w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia

Chociaż do  Dnia Pluszowego Misia - 25 listopada - pozostało jeszcze parę  dni,  przedszkolaki z Teklinowa  już dziś gościły panią Elżbietę Żłobińską z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Wieruszowie.

Pani Ela i jej miś Zbyś nie po raz pierwszy zawitali do Teklinowa. Jak zwykle wizyta ta wywołała wśród przedszkolaków sporo emocji oraz dostarczyła wielu wrażeń. W trakcie edukacyjnego zajęcia dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie poznały historię pluszowego  misia i związanego z nim święta. Bibliotekarka opowiadała o różnych gatunkach niedźwiedzi      z całego świata, a także ich zwyczajach. Dzieci z uwagą słuchały wierszyków i bajek          o misiach, oglądały piękne fotografie, brały udział w zabawach.

Ten piątkowy dzień przebiegał w bajkowej atmosferze.  Pani  Ela przedstawiła  swojego starego 30-letniego misia Zbysia, a maluchy oraz starszaki, tuląc własne pluszowe misie, opowiadały ich historie. To było bardzo ciekawe spotkanie, pełne zabawy i nauki. Na koniec pani Ela zachęciła do czytania książek oraz uczuliła dzieci na  właściwe  korzystanie z nich. Przedszkolaki z Teklinowa wraz z wychowawczyniami bardzo serdecznie dziękują sympatycznej opiekunce misia Zbysia za miło spędzony czas         i upominki.

Opracowała: Jolanta Morta

Zajęcia edukacyjne w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia