Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

03 grudnia 2017 18:00 | Aktualności

„Czary- mary. Wosku lanie, co ma się stać, niech się stanie.”

W wigilię świętego Andrzeja, tradycyjnie odprawiane są "andrzejki". Dawniej był to wieczór wróżb i magii, przeznaczony wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt. Dziewczęta z wróżb przepowiadały sobie przyszłość i wierzyły że przepowiednie się sprawdzą. Z czasem wieczory andrzejkowe przybrały charakter hucznych i wesołych zabaw. Obecnie zabawom andrzejkowym niezmiennie towarzyszą wróżby, ale są one traktowane z przymrużeniem oka i mogą w nich uczestniczyć nawet maluchy. Dzieci uwielbiają magię i chętnie uczestniczą w wróżbach połączonych z konkursami i wesołymi zabawami. Podobnie jak dorośli, chcą znać swoją przyszłość.

Z tej okazji 29 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Teklinowie bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Zabawa odbyła się na sali OSP w Teklinowie. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Na dyskotece oczywiście nie zabrakło również wróżb andrzejkowych  przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Andrzejki 2017