08 grudnia 2017 21:32 | Aktualności

Starszaki obejrzały „Cztery łapy” w Wieruszowie

30 listopada, 6-latki oraz chętni uczniowie klas I-III obejrzeli w WDK w Wieruszowie  spektakl teatralny „Cztery łapy" na motywach książki "Puc, Bursztyn i goście"  J. Grabowskiego.

Zwierzęcymi bohaterami spektaklu byli Puc i Bursztyn - dwa wiejskie psiaki "rządzące" całym podwórzem. Ich życie zmieniło się jednak po przybyciu gości  z Warszawy: Mikada i Tiuzdejka.

Na scenie występowali nie tylko aktorzy, można było zobaczyć również kukły. Były także elementy teatru cieni. Przez cały czas trwania spektaklu  aktorzy nawiązali z małymi widzami sympatyczną więź. Pełna przygód i zwrotów akcji fabuła zaskakiwała widzów i wywoływała salwy śmiechu na widowni.

Dzieci zobaczyły, że bycie zarozumiałym i zbyt pewnym siebie nie popłaca, warto być dobrym i życzliwym - pomagać innym, być serdecznym w stosunku do zwierząt. To najlepsza droga do tego, aby  znaleźć przyjaciół i towarzystwo do wesołej zabawy.

Przedstawienie, w wykonaniu aktorów Teatru Kalliope z Warszawy było źródłem różnorodnych doznań i przeżyć intelektualnych, moralnych, społecznych oraz  zabawowych. Główne i najważniejsze przesłanie z którym dzieci powróciły do szkoły to: „Nie ważne jak kto wygląda, ale co ma w sercu".

Opracowała: M. J. Morta

Spektakl " Cztery łapy"