13 grudnia 2017 22:17 | Aktualności

O KULTURZE WIEMY DUŻO

W dniu 08-12-2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych "Across the culture" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Wieruszowie.

Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz poszerzenie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, ich kultury, tradycji, geografii jak również historii. Tegoroczne zadania konkursowe dotyczyły ogólnej wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz wiedzy na temat słownictwa i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych.

Nasi uczniowie powrócili z konkursu w doskonałych nastrojach z nagrodami. Oskar Białecki po dogrywce zajął II miejsce w kategorii klas IV. W kategorii klas V Dominik Hęćka zajął I miejsce. Również dziewczęta, Kinga Fidelak (kl. VI)  i Julia Makieła (kl.VII), zajęły I miejsca w swoich kategoriach.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy kolejnych, równie wspaniałych wyników.