17 grudnia 2017 19:56 | Aktualności

Jasełka okazją do przedświątecznego spotkania

W niedzielne popołudnie ( 17 grudnia) na sali OSP w Teklinowie zgromadzili się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i inni mieszkańcy  Teklinowa oraz Jutrkowa, aby  wspólnie spędzić czas przedświąteczny i złożyć sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Bożonarodzeniowy klimat  podkreślała piękna scenografia  zaprojektowana przez panią Jolantę Mortę.

Na początku  spotkania uczniowie klasy IV przedstawili  jasełka,  do  których przygotował ich pan Marcin Sobczak- katecheta i nauczyciel muzyki.

Podczas przestawienia swoje talenty muzyczne zaprezentowali   uczniowie  szkoły w Teklinowie uczęszczający również   do szkoły muzycznej „ Yamaha” w Wieruszowie.

W czasie jasełek wszyscy włączali się w śpiew  popularnych kolęd i pastorałek.

Później  przewodnicząca Rady Rodziców –pani Bożena Leszczyńska zaprezentowała wyniki konkursu  na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy.   Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy tego konkursu.

W końcu nadszedł czas na złożenie  sobie życzeń bożonarodzeniowych i podzielenie się opłatkiem.

Takie spotkania są potrzebne,  zbliżają do siebie ludzi i wyzwalają pozytywne emocje.

To było naprawdę miłe popołudnie.

jasełka 2017