24 stycznia 2018 19:54 | Aktualności

Święto Dziadków – ważna rzecz

23 stycznia, podczas uroczystego Dnia Dziadków, przedszkolaki  z Teklinowa podziękowali swoim Babciom i Dziadkom  za czułe serca  oraz mądre nakazy. Zaprosili ich, aby złożyć życzenia, powiedzieć wiersze, zaśpiewać piosenki i wcielić się w przedstawieniach w rolę babci i dziadka.

Dzieci udowodniły swoim występem, że babcia „pojawia się zawsze wtedy, gdy potrzeba,  i - gdyby mogła - uchyliłaby (…) nieba”. Nie zapomniały, że oprócz Babuni mają też najdroższych na świecie Dziadków - wychwalały ich zdolności, obiecywały słoneczko i gwiazdeczki w prezencie.

Wnuczęta postarały się, aby Dziadkowie wesoło  i miło spędzili dzisiejszy dzień  w przedszkolu.

Część artystyczna wywołała na twarzach zaproszonych gości  radosne uśmiechy, a wypowiedziane przez dzieci słowa: „Choć to Twoje święto, Babciu moja miła, mam do Ciebie małą prośbę – Chcę, byś zawsze taka była!” były powodem szczerego wzruszenia.

Podczas poczęstunku, który odbywał się oddzielnie w grupach przedszkolnych, Dziadkowie mieli czas na wspólne rozmowy, a także  przytulenie  wnucząt i wspólną zabawy z nimi.

Podczas całej imprezy panowała ciepła atmosfera. Dzięki niej goście mogli poczuć cudowną moc tego wspaniałego dnia.

Myślę, że te wzruszające chwile pozostaną im na długo w pamięci. Jeszcze raz - wszystkim Babciom i Dziadkom - składam w imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia: wielu chwil radości; aby każdy dzień był dla Was przygodą  i powodem do dumy; a miłość, którą darzycie wnuczęta, niech powraca do Was ze zdwojoną siłą!

Tekst i zdjęcia: Jolanta Morta, wychowawczyni 6-latków

Święto Dziadków – ważna rzecz