Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

19 czerwca 2018 19:41 | Aktualności

O wycieczce do Wrocławia

12 czerwca dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Teklinowie wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Pogoda z rana nie zachęcała do wyjazdu, ale wszyscy uczestnicy mieli dobre humory i byli przygotowani na różne kaprysy pogodowe. Pierwszym wspaniałym obiektem, który zwiedzali był Stadion Miejski, który został oddany do użytku w 2011 roku. Dach stadionu jest częściowo przeszklony dla zwiększenia naturalnego oświetlenia. Pojemność stadionu wynosi 45 105 miejsc. Uczniowie zwiedzili salę konferencyjną, szatnię zawodników, pomieszczenie trenera, pokoje lekarzy i fizjoterapeutów, prysznice oraz pomieszczenie z dużą wanną z hydromasażem oraz saunę. Następnie wyszli na stadion wyjściem dla zawodników, kiedy rozpoczyna się mecz i zajęli miejsca na trybunach. Zwiedzanie stadionu zakończyli „pobytem” w areszcie,  który składa się  z trzech cel. Mogą tam trafić osoby, które zakłócają porządek  na stadionie.

Największą radość sprawił uczniom pobyt w Bobolandii, gdzie mogli korzystać z takich atrakcji jak: małpi gaj, zjeżdżalnia wulkan, trampolina pięciopolowa, stoły bilardowe, cymbergaj, ogródek z zabawkami i wiele innych. Po zabawie w Parku Rozrywki dzieci zjadły pyszny obiad. Następnie przeszli do Rynku szlakiem krasnali. Każda grupa liczyła, ile znajdzie krasnali. Na Rynku podziwiały i chłodziły się przy wspaniałej fontannie. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia grupa udała się do Manufaktury Cukier-Lukier, gdzie obserwowała jak wyrabia się masę na lizaki. Potem każdy sam ukręcił swojego lizaka, którego zabrał do domu. Każde dziecko otrzymało jeszcze w prezencie paczkę pysznych cukierków. Ostatnim obiektem zwiedzania był  Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce -212 metrów oraz 50 pięter. Na 49 piętrze znajduje punkt widokowy na całą panoramę miasta. Winda zawiozła uczniów w ciągu minuty. Widoki były zachwycające. Pełni wspaniałych wrażeń, z pamiątką z urokliwego Wrocławia dzieci powróciły do domu.