Wesołych, słonecznych wakacji, dobrego wypoczynku ! Do zobaczenia we wrześniu!

25 czerwca 2018 13:30 | Aktualności

Czas na wakacje

W piątek uczniowie naszej szkoły, podobnie jak inni w całej Polsce, zakończyli rok szkolny 2017/2018.

Był to pracowity i owocny czas szkolnych zmagań.

W tym roku uczniowie realizowali kilka projektów i programów, m. in. : „Rozwój kompetencji uczniów poprzez zwiększenie jakości oferty edukacyjnej szkół w Gminie Wieruszów”, Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”, Rządowy program „ Aktywna tablica”, „Kod do Przyszłości”, programy prozdrowotne : „Zadbaj o swoje płuca”,” Czyste powietrze wokół nas”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Bardzo często z sukcesami brali udział w konkursach i zawodach sportowych, takich jak:

-Mistrzostwa Gminy i Powiatu Wieruszowskiego w Lekkiej Atletyce,

- Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt,

- Powiatowy Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie,

- Gminny Konkurs Recytatorski „ CZTERY PORY  ROKU…ZIMA”,

-Konkurs Plastyczny w ramach projektu pn. AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA W GMINIE WIERUSZÓW,

-XVIII edycja Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”,,

-Konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych "Across the culture" ( gminny),

-Igrzyska Dzieci- Drużynowy Tenis Stołowy ( etap  gminny),

-Igrzyska Dzieci- Drużynowy Tenis Stołowy ( etap  powiatowy),

-Konkurs historyczno-plastyczny „ Wieruszów na osi czasu”,

- Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”,

-II Gminny Konkurs Recytatorski  klas I - III SP pod hasłem  "Wierszyki łamiące języki",

-" Sen o moim mieście" konkurs plastyczny,

- Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo- Ekologicznej,

-Miniatura architektoniczna " Zamek średniowieczny rodu Wieruszów" ( konkurs powiatowy),

-Gminny konkurs matematyczny - edycja 2018,

- „Warto dbać o zdrowie”- konkurs plastyczny.

Uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego  tym razem odbył się na sali OSP w Teklinowie.

Najpierw zabrała głos  pani dyrektor Anna Jakubowska, która podziękowała zebranym : nauczycielom, uczniom, przedstawicielom Rady Sołeckiej i Rady Rodziców  za wspólną pracę na rzecz naszej szkoły. Następnie wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, a rodzicom tych uczniów listy gratulacyjne.

W poszczegolnych klasach wyrożnieni zostali:

w klasie I :

Daria Brylak

W klasie VII

Patrycja Błaszczyk

Później głos zabrał sołtys – pan Henryk Ogorzelski, który również podziękował za współpracę w zakończonym roku szkolnym. Przypomniał, jak ważna jest rola wiedzy w życiu człowieka oraz wspólne działania na rzecz małych ojczyzn. Następnie  w imieniu Rady Sołeckiej wręczył nagrody tym nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, którzy wykazali się szczególną pracą na rzecz środowiska lokalnego.

Po tej części głos zabrali uczniowie klasy VII i przedszkolaki z grupy 5-6 latków. Przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły i zaśpiewali radosne piosenki wakacyjne.

Na koniec  spotkania wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałych uczniom, a pani dyrektor życzyła dobrego wypoczynku i słonecznej pogody.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018