04 lipca 2018 13:35 | Aktualności

WYCIECZKA DO GRODU RYCERSKIEGO W BISKUPICACH K. BYCZYNY

2 lipca 2018 roku uczniowie klas  I -VI pojechali do rycerskiego grodu w Biskupicach koło Byczyny. Na miejscu całą grupę przywitał kasztelan grodu, który oprowadzając po grodzie opowiadał jego historię. Był to czas kiedy uczestnicy mogli przekonać się, że wydarzenia historyczne warte są zainteresowania i poszerzania wiedzy na ten temat. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość nauczyć się strzelać z prawdziwego łuku oraz rzucać nożami do tarczy. Była to nie lada atrakcja dla dzieci. Kolejną atrakcją  było pisanie gęsim piórem(co okazało się trudne), wyrabianie papieru z celulozy oraz zwiedzanie zbrojowni. Kasztelan szczegółowo opowiadał o zbrojach, jak je wykonywano, o surowym życiu rycerzy w średniowieczu oraz o bitwach w ówczesnych czasach. Dzieci z wielką ciekawością słuchały opowiadań, zasypując kasztelana pytaniami. Namacalnie mogły się przekonać jak wygląda hełm, kolczuga i rękawice rycerskie. Podsumowaniem historycznych wrażeń był smakowity grill. Uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domów. Wycieczka nie tylko miała charakter rekreacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, gdyż uczestnicy mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat średniowiecznego życia rycerstwa polskiego.