28 października 2018 13:02 | Aktualności

Ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasistów

24 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów pierwszoklasistów.

Na początku uroczystości powitała wszystkich zebranych, a szczególnie dzieci z klasy pierwszej, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Następnie pierwszoklasiści przedstawili się wszystkim oraz zaprezentowali w części artystycznej. Chcąc zostać pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Teklinowie musieli wykonać kilka zadań w zakresie liczenia, czytania, rozwiązywania zagadek związanych z symbolami narodowymi, a także wykazać się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością języka angielskiego. Po tej części Pani Dyrektor wydała werdykt, iż dzieci zdały egzamin i mogą być pasowane na uczniów.

Następnie złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez Panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem. Po pasowaniu uczniowie otrzymali pierwszy bardzo ważny dokument – legitymację szkolną, dyplomy- jako pamiątkę pasowania oraz zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego nawiązujące do 100 - lecia odzyskania niepodległości. Od opiekuna SKO otrzymali prezenty, które ufundował Bank Spółdzielczy w Wieruszowie, zachęcając nowych uczniów do systematycznego oszczędzania.

Na zakończenie uroczystości rodzice obdarowali swoje pociechy rożkiem obfitości, pełnym smakołyków.