05 listopada 2018 22:36 | Aktualności

Przedszkolaki na spektaklu Teatru Muzycznego Syrenka

Dzieci z obu grup przedszkolnych obejrzały w WDK w Wieruszowie spektakl teatralny „Królowa Śniegu”

Spektakl „Królowa Śniegu” to  jedna z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena, która w niebanalny sposób przedstawia losy Gerdy i Kaja. Twórcy Teatru Muzycznego Syrenka zabrali dzieci w podróż do magicznej, mrocznej i lodowej krainy, gdzie nigdy nie słyszano śmiechu ani radosnego głosu zabaw. Kaj niegdyś wesoły młodzieniec, dzisiaj zamieniony w złego i krnąbrnego chłopca, daje się uprowadzić do pałacu królowej. Wszystko to za sprawą drobniutkiego kawałka stłuczonego zwierciadła, który dostał się do oka i serca chłopca.  Przyjaźń Gerdy i Kaja przetrwała próbę. Gerda odważnie wyrusza na pomoc swojemu dawnemu przyjacielowi i dociera do  Pałacu Królowej Śniegu.

Spektakl „Królowa Śniegu” Teatru Muzycznego Syrenka poruszył ważne tematy i przekazał istotne wartości, wpływające na kształtowanie postaw młodych ludzi. Ta znana wszystkim baśń dostarczyła pretekstu do rozmowy o roli przyjaźni i poświęceniu. Oprócz wychowania przez sztukę, aktorzy tego barwnego, muzycznego widowiska zapewnili dzieciom doskonałą zabawę.

W oczekiwaniu na przedstawienie przedszkolaki udały się na krótki  spacer i poznały ciekawe miejsca znajdujące się  na wieruszowskim Rynku oraz w jego okolicy.

Oprac. Jolanta Morta