02 grudnia 2018 19:59 | Aktualności

6-latki z Teklinowa wśród najlepszych

Zabawne wierszyki  Kacpra Lisowskiego i Mateusza Zimocha zwyciężyły w Rodzinnym Konkursie „Wiersz o Wieruszowskiej Kozie”

23 listopada 2018 roku  został  rozstrzygnięty Konkurs „Wiersz o Wieruszowskiej Kozie” zorganizowany przez Gminę Wieruszów.

Komisja Konkursowa wybrała 12 najbardziej zabawnych wierszyków o Wieruszowskich Kozach -  spośród ponad 60 nadesłanych na ten konkurs. Każda ze stada 12 Kóz, które pojawią się niebawem w różnych punktach Wieruszowa, ma swoje imię i określony zawód.

Nawiązując do imienia i zawodu kozy, Kacper i Mateusz - przy współpracy  z rodzicami - ułożyli ciekawe wierszyki, dzięki czemu znaleźli się wśród zwycięzców. Tematem wiersza Kacpra była Koza Strażak o imieniu Ryszard, która będzie usytuowana przy OSP w Podzamczu. Natomiast Kozę Łucję – Zakonnicę, bohaterkę poetyckiego dzieła  Mateusza, będzie można podziwiać przy Klasztorze Ojców Paulinów w Wieruszowie.

Cała społeczność szkolna serdecznie  gratuluje chłopcom wygranej!  Nie możemy się doczekać, kiedy ozdobne  tabliczki ze zwycięskimi wierszami Kacpra i Mateusza pojawią się na dwóch Wieruszowskich Kozach!

Oprac.: Jolanta Morta - wychowawczyni 6-latków