03 grudnia 2018 23:25 | Aktualności

Jak nie my to kto pomoże naszym małym i starszym rodakom na Kresach?

W tym roku znów nasza szkoła przyłączyła się  do ogólnopolskiej akcji „POLACY KRESOWYM RODAKOM. ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA DLA KOMBATANTÓW I DZIECI Z KRESÓW WSCHODNICH”

Przyłączyliśmy się do akcji! Postarajmy się obdarować jak najwięcej Rodaków naszymi produktami !

Aby wziąć w niej udział, wystarczy zakupić dowolny produkt spożywczy z listy, która znajduje się w załączniku i przynieść go do szkoły.

Koordynator akcji -  Mariusz Bojanowski  napisał do naszej szkoły:

Szanowni Państwo,

Od pięciu lat staramy się łączyć propagowanie patriotyzmu w młodym pokoleniu.  oraz idei wolontariatu. Rok temu Państwa szkoła bardzo ofiarnie wsparła naszą akcję "Rodacy Bohaterom. ....". Z tego powodu ośmielamy się prosić i w tym roku o dary dla naszych rodaków, którzy w trudnych warunkach pozostali tam na dawnych, wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej.  W tym celu organizujemy i koordynujemy na terenie województwa łódzkiego i częściowo świętokrzyskiego, ogólnopolską akcję „POLACY KRESOWYM RODAKOM. ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA DLA KOMBATANTÓW I DZIECI Z KRESÓW WSCHODNICH”. Organizatorem zbiórki w Polsce jest Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z siedzibą w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach  naszą akcję wspiera Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi, obejmując to przedsięwzięcie honorowymi patronatami.

Akcja „Polacy Kresowym Rodakom. Zbiórka Bożonarodzeniowa dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich” polega na zbieraniu produktów żywnościowych o długim terminie ważności oraz produktów chemicznych używanych w gospodarstwie domowym, zrobieniu z nich paczek i wysłaniu do naszych Rodaków, którzy pozostali na Kresach. Dary kierowane są do kombatantów, ich rodzin oraz z uwagi na bardzo dużą ilość paczek także    do polskich, biednych, wielodzietnych rodzin. Jest to znak naszej pamięci o Tych, którzy zostali tam na Kresach i wdzięczności za piękne świadczenie o polskości tamtych ziem. (….) Uczyńmy to dla nich pamiętając, że razem stanowimy Jeden Naród Ponad Granicami.