05 grudnia 2018 22:41 | Aktualności

PLASTYKA TO NIE TYLKO KARTKA PAPIERU Podsumowanie szkolnego konkursu patriotycznego

3 grudnia 2018 roku uczniowie klas starszych SP w Teklinowie  poznali wyniki  Szkolnego Konkursu Plastycznego                    PATRIOTYZM  I NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH. Organizatorem konkursu, zorganizowanego w ramach tegorocznych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, była Jolanta Morta. Do udziału w nim zaprosiła uczniów klas IV-VII.

Celem konkursu było kształtowanie świadomej postawy obywatelskiej i patriotycznej, poszerzenie wiedzy historycznej a także rozwijanie kreatywności oraz artystycznej wrażliwości uczniów. Spośród wszystkich prac biorących udzial w konkursie komisja przyznała następująca miejsca:

I miejsce -  Paweł Prymas

II miejsce - Zuzanna Kukuła oraz Dominika Przysiewek

III miejsce - Julia Adamska

Podczas szkolnego apelu, Dyrektor Anna Jakubowska złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom  konkursu i wręczyła nagrody ufundowane przez Piotra Mortę. Ponadto przekazał on szkole  oryginalne w formie i treści plansze edukacyjne–Memoriały Polski - Wydawnictwa Pergamena. Tradycyjne edukacyjne plansze ścienne pozbawione wirtualnej ulotności  pozostaną z uczniami i będą  niezastąpionym kanonem trwałego przekazu wizualnego i doskonałą pamiątką w związku z przypadającą w tym roku szczególną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gratulacje dla zwycięzców, a ich piękne prace plastyczne niech będą inspiracją do tworzenia nowych dzieł sztuki!

Tekst i fotografie: Jolanta Morta