06 grudnia 2018 22:30 | Aktualności

Zostań z nami Mikołaju ! Mikołajki w nasze szkole

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie”

Czekało na niego dużo, dużo dzieci. Szóstego grudnia - jak co roku -  przybył  do teklinowskiej szkoły. Czerwony strój,  biała broda, na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Był bardzo wesoły,  wspólnie śpiewał i tańczył z dziećmi. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj.

Do wizyty Św. Mikołaja najwytrwalej przygotowywały się dzieci z grup przedszkolnych.  To one z radością uczyły się piosenek i wykonywały ciekawe prace plastyczne,  na których oczywiście królował Mikołaj. Kiedy nadszedł dzień 6. grudnia, od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nadsłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

To  od przedszkolaków długo oczekiwany  gość zaczął swoją wizytę. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały  spotkanie z Mikołajem. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki i 6-latki dzielnie wystąpiły ze specjalnie przygotowanym repertuarem, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.  Każdy przedszkolak, a także dzieci, które przyszły specjalnie na spotkanie z Mikołajem,  otrzymały od niego  prezenty.  Królowały oczywiście słodycze. Niestety trzeba było  pożegnać  przemiłego  gościa, ponieważ  na paczki  czekali także uczniowie z klas młodszych i starszych  naszej szkoły.

Spotkanie z Mikołajem przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie. Jak co roku, każde dziecko mogło zrobić sobie z nim zdjęcia, będące  wspaniałą pamiątką tego radosnego dnia. Zwłaszcza dzieci przedszkolne długo wspominały ten dzień, oglądały prezenty i dzieliły się wrażeniami. Zerkały czasem  przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą Św. Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie. Chciały jeszcze raz zaśpiewać:

„Zostań z nami Mikołaju

Długą drogę pokonałeś

Wszystkie domy odwiedziłeś

I marzenia nam spełniłeś”

Tekst: Jolanta Morta

Zdjęcia: Jolanta Morta, Beata Konieczyńska,