09 grudnia 2018 17:26 | Aktualności

Akcja „Tu jest bezpiecznie – powiat wieruszowski”

30 listopada 2018r. uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Teklinowie odwiedzili: aspirant sztabowy Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie,  Paulina Jany z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Marcin Błażejewski – pracownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie.

Podczas spotkania zostały przekazane uczniom informacje z zakresu właściwego zachowania się na drodze, bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym. Ważnym punktem  było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. W trakcie spotkania nie zabrakło również informacji dotyczących prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach oraz umiejętności reakcji dzieci w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe szelki oraz malowanki ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz KRUS w Wieruszowie.

Tekst i zdjęcia: Mirosława Sienkiewicz