AAA
www.spteklinow.superszkolna.pl

Aktualności

19 grudnia 2018 00:03 | Aktualności

NIEBO I PIEKŁO ZAWRZAŁO Jasełka „Jeden - zero dla Nieba” w Teklinowie

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku na sali OSP w Teklinowie uczniowie z klasy V teklinowskiej szkoły wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pod czujnym okiem Marcina Sobczaka przygotowali „niebiańsko – piekielną rozgrywkę” wprowadzając wszystkich zebranych w magiczny i pełen cudów czas świętowania.

Przy wypełnionej sali,  Dyrektor Szkoły -  Anna Jakubowska - powitała zaproszonych gości:  księdza Dziekana Karola Galewskiego, radnego gminy Wieruszów - Jarosława Dębskiego, sołtysa Jutrkowa – Andrzeja Wróbla, sołtysa Teklinowa – Henryka Ogorzelskiego, uczniów i ich rodziny.   W piekielno – niebiańskiej scenerii, stworzonej przez Jolantę Mortę z pomocą Cezarego Cicheckiego i Ireny Kopackiej, przy wtórze anielskich śpiewów,  wszyscy zebrani przenieśli się ponad 2000 lat wstecz. Były piękne, białe Aniołki z Michałem Archaniołem, ale również budzące przerażenie Diabły. Odwieczna walka dobra ze złem, nieba i piekła, diabłów i aniołów, dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów - przeplatana  kolędami - stworzyły wspaniałe przedstawienie, które przygotował Marcin Sobczak, nauczyciel religii. Jasełka według scenariusza „Jeden - zero dla Nieba” wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. I tak, w wyniku wielu perypetii oraz podstępnych rozgrywek w walce dobra ze złem, wszyscy stali się świadkami prawdziwego cudu – narodzin Zbawiciela. Ostatecznie na teklinowskiej scenie wszystko skończyło się dobrze - jak powiedział ks. Karol Galewski „dzięki Bogu zwyciężyło Niebo”.                                                          

W tym przedświątecznym wydarzeniu również dzieci z przedszkola oraz uczennice z młodszych klas miały możliwość rozwinięcia skrzydeł i pokazania swoich umiejętności  wokalnych oraz gry na instrumencie. Wiktoria Polowa, Martyna Kalinowska, Liliana Szczepanik, Kinga Wiejalis i Amelia Pawelczyk zagrały krótkie kolędy oraz pastorałki na keyboardzie. Mateusz Juszczak zachwycił grą na skrzypcach, a Julka Zimoch z grupy 6-latków oczarowałam zebranych wykonaniem kolędy „Lulajże, Jezuniu”.

Dyrektor Szkoły - Anna Jakubowska – wyraziła wdzięczność wszystkim wyżej wymienionym osobom zaangażowanym w spotkanie jasełkowe - za sponsoring, wkład pracy, poświęcony czas oraz energię. Ponadto serdecznie podziękowała Wojtkowi Sobczakowi (Firma Furniture Sobczak) i Zbyszkowi Gąszczakowi, a także rodzicom i uczniom, którzy się włączyli w organizację jasełek. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Dyrektor Szkoły złożyła wszystkim serdeczne  życzenia oraz zaprosiła do  dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń i częstowania się przepysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Chociaż kulminacyjnym punktem niedzielnego wydarzenia były oczywiście  jasełka,  kulinarna część świątecznego spotkania również wywołała wiele radości.                                                                               

Ciekawy scenariusz jasełek oraz zaangażowanie wielu osób przyniosło efekt w postaci wspaniałego widowiska, które skupiło uwagę zebranych gości. Życzmy sobie,  aby wszystko, co pojawiło się podczas tego niedzielnego popołudnia - ta otwartość na innych, zwykły uśmiech i gest podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych – było już zawsze... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

Tekst: Jolanta Morta

Zdjęcia: Jolanta Morta oraz z archiwum prywatnego rodziców

Przeczytano: 378 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: