04 stycznia 2019 19:47 | Aktualności

Miłe spotkanie z Posłem Polakiem i Radną Więckowską. Podsumowanie konkursu plastycznego w Szkole Podstawowej w Teklinowie

3 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Teklinowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ,,Sto Najpiękniejszych Miejsc Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości” zorganizowanego przez Posła Piotra Polaka pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W konkursie wzięło udział 100 szkół z 12 powiatów. Szkoła Podstawowa w Teklinowie realizowała wylosowany przez organizatora temat: „Pomnik Małego Powstańca”. Wybrane tematy miały ścisły związek z pięknymi miejscami, zabytkami i krajobrazami Polski. Ponad               5 tysięcy uczniów przysłało swoje prace. Teklinowską szkołę reprezentowało 13 uczniów. Organizator przygotował nagrody dla  każdego z uczestników.

W szkole w Teklinowie laureatami konkursu zostali uczniowie z klas IV-VI. Wśród szczęśliwców znaleźli się:

Nikola Brylak i Dominika Przysiewek –  I miejsce

Oliwier Bieda i Kinga Fidelak –  II miejsce

Paweł Prymas – III miejsce

Poseł Piotr Polak oraz Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska dokonali uroczystego podsumowania konkursu i wręczyli uczestnikom nagrody. Oprócz dyplomów, laureaci otrzymali komplet ciekawych pozycji książkowych z różnych dziedzin, ze wskazaniem na tematykę popularnonaukową, oraz  bilety wstępu na Termy w Uniejowie.

Uczniowie biorący udział w projekcie zdali sobie sprawę, że warto za pomocą środków plastycznych  pokazywać piękno  naszego  kraju.  Pobudzając swoją inwencję twórczą,  nie tylko zdobyli pamiątkowe nagrody, ale  ukształtowali w sobie właściwe postawy patriotyczne. Konkurs odegrał kluczową rolę w podnoszeniu świadomości narodowej i lokalnej młodego pokolenia.

Dyrektor Szkoły Anna Jakubowska, dziękując Posłowi Piotrowi Polakowi oraz Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorocie Więckowskiej za  miłe spotkanie, wyraziła wdzięczność za możliwość wzięcia udziału w konkursie „100 Najpiękniejszych Miejsc Polski w Stulecie Odzyskania Niepodległości” i w  imieniu całej szkolnej społeczności złożyła noworoczne życzenia.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Morta – koordynator konkursu w szkole