08 stycznia 2019 21:05 | Aktualności

Akcja POLACY KRESOWYM RODAKOM zakończona

W grudniu została zorganizowana zbiórka żywności na rzecz ogólnopolskiej akcji „POLACY KRESOWYM RODAKOM. ZBIÓRKA BOŻONARODZENIOWA DLA KOMBATANTÓW I DZIECI Z KRESÓW WSCHODNICH” .  Tak jak w ubiegłym roku, akcja polegała na zbieraniu produktów żywnościowych, zrobieniu z nich paczek i wysłaniu ich do naszych Rodaków, którzy pozostali na Kresach. Dary kierowane są do kombatantów i ich rodzin. Jest to znak naszej pamięci o tych, co zostali tam na Kresach, i pięknie świadczy o polskości tamtych ziem. Do paczek dołączyliśmy ręcznie wykonane przez uczniów kartki bożonarodzeniowe z najlepszymi życzeniami od pracowników szkoły oraz uczniów i rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Tekst: Angelina Staniek - koorynator akcji w szkole                                                                                             Zdjęcia: Angelina Staniek, Jolanta Morta