25 stycznia 2019 21:31 | Aktualności

Babuni kwiatka, dziadziusiowi buzi dam

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dni, które zawsze wywołują uśmiech na twarzach zaproszonych gości – babć i dziadków. Mimo zimowej aury, serduszka dzieci sprawiają, że atmosfera tego dnia jest niezwykle gorąca i wszyscy czują ogromną radość. Tak też było wtorkowego dnia – 22 stycznia 2019 roku – w oddziałach przedszkolnych w Teklinowie.

Najukochańsi dziadkowie przybyli do szkoły na specjalne zaproszenie od swoich wnuków. Dzieci z grupy najmłodszej pod kierunkiem wychowawczyni Karoliny Przysiewek-Piaseckiej oraz 6-latki pod kierunkiem  Jolanty Morty, odważnie i bez tremy zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, aktorskie oraz recytatorskie.Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich – z ich strony był śmiech,  łzy wzruszenia i gromkie brawa. A już na sam koniec były życzenia od dzieci:

Radości bez końca, uśmiechu na twarzy,

Żeby było dobre, wszystko, co się zdarzy !

Zdrowia najlepszego, by dopisywało!

I emerytury by nie ubywało .

i głośne „Sto lat” wyśpiewane przy dźwiękach akordeonu przez dzieci i nauczycieli.

Z okazji tego radosnego święta życzenia:  dużo zdrowia i mnóstwa beztroskiego czasu spędzonego z wnukami oraz samych najlepszych chwil w życiu skierowała dla zaproszonych gości Dyrektor Szkoły – Anna Jakubowska.

Po programie artystycznym przedstawionym przez przedszkolaków wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy wnusio w przedszkolnej sali  mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać prace plastyczne oraz ulubione zabawki. Dzieci  wręczyły babciom  i dziadkom  przygotowane wcześniej  laurki oraz upominki.

Kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku dla dziadków, uczenie się czerpania radości ze sprawiania innym niespodzianek,  stworzenie dzieciom okazji do radosnych przeżyć - to tylko niektóre z celów - które w pełni zostały w tym wydarzeniu osiągnięte.

Na pewno za rok znów w kalendarzu szkolnych imprez znajdzie się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, bo – jak śpiewały dzieci - „….dla was miejsce w sercu mam” i  „…wiedział to już Dedal, że babcie i dziadkowie super są!”

Tekst: Jolanta Morta

Zdjęcia: opiekunowie grup przedszkolnych, archiwum prywatne rodziców i  dziadków

Filmy: