11 lutego 2019 22:35 | Aktualności

CO TO BYŁA ZA ZABAWA ! Tradycyjna zabawa karnawałowa dla uczniów naszej szkoły

Karnawał to okres, kiedy na całym świecie  organizowane są różne bale. W szkołach przybierają one nazwę – tzw. „choinek szkolnych”.  Na jednej z takich imprez – w czwartek, 7 lutego -  bawiły się dzieci  z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie ze Szkoły  Podstawowej w Teklinowie. W blasku migocących, kolorowych światełek, przy dźwiękach skocznych i lubianych melodii wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne. To wszystko działo się na sali OSP w Teklinowie, która  zamieniła się w salę balową.  Imprezę prowadził DJ i wodzirej znany dzieciom  z wcześniejszych imprez. Przez 3 godziny,  pod jego czujnym okiem  prowadzone były różne konkursy i zabawy. Były też korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. Zaroiło się od rycerzy, żołnierzy, policjantów, klaunów. Były wróżki, księżniczki i inne postacie z bajek.

Choinkę szkolną zorganizowała Rada Rodziców na czele z Panią Justyną Szczepanik. Dzieci miały zapewniony ciepły posiłek, ciasto i napoje. Nad bezpieczeństwem oraz właściwym przebiegiem balu czuwali: Dyrektor Szkoły Anna Jakubowska i wszyscy nauczyciele. Zabawa choinkowa to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Bale sprawiają im zawsze wiele radości. Tak też było tym razem. Wszyscy bawili się znakomicie, uśmiechnięte i zadowolone twarze uczestników wskazywały, że impreza była udana. Podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego balu. Do zobaczenia za rok!

Tekst i fotografie: Jolanta Morta