17 lutego 2019 23:51 | Aktualności

TROCHĘ SZTUKI I DUŻA DAWKA RUCHU! Przedszkolaki i uczniowie z klas młodszych na wycieczce w Ostrzeszowie

13 lutego 2019 roku,  35 osobowa grupa – przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 z teklinowskiej szkoły – skorzystała z tegorocznej feryjnej oferty dotowanej przez Gminę Wieruszów i wraz z opiekunami udały się  na wycieczkę do Ostrzeszowa.

Najpierw wszyscy zgromadzili się w kinie „Piast” na seansie „Sekretny świat kotów”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały sielskie życie młodego kota Oskara, który od dziecka marzył o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszał  opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowił wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazał  się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi ruszył tata, który musiał porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem.

Po obejrzeniu filmu wszyscy przeszli do Bajkolandu w poszukiwaniu wspaniałej zabawy. Na sali zabaw na  każde dziecko czekało moc atrakcji. Uczestnicy wycieczki - po dużej dawce ruchu w Bajkolandzie -  zadowoleni i pełni radości wrócili do domów.

Poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej wycieczka ukształtowała wrażliwość estetyczną dzieci. Wyjazd ten ukształtował również nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Ponadto impreza ta  zintegrowała uczniów i wzmocniła więzi koleżeńskie, a  także zachęciła do aktywnego spędzania wolnego czasu. To jeszcze nie koniec ferii, uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne atrakcje podczas tegorocznych ferii zimowych – zarówno  na imprezy wyjazdowe oraz na te odbywające się w szkole.

Tekst, zdjęcia i fimik : Jolanta Morta, opiekun wycieczki

Filmy: