03 marca 2019 17:39 | Aktualności

Pracownicy szkoły na szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

1 marca 2019 roku nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni naszej placówki  uczestniczyli    w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadzone przez ratowników medycznych: Adama Królika i Adriana Wyżnikiewicza obejmowało część teoretyczną i praktyczną.

Celem szkolenia - szczególnie istotnego dla  pracowników miejsc o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadków wśród dzieci - było przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego oraz przy najczęstszych stanach urazowych wśród dzieci. Po zakończeniu szkolenia, każdy jego uczestnik  powinien umieć prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia. Osoba taka powinna potrafić: właściwie ocenić sytuację, efektywnie wezwać pomoc w sytuacjach nagłych, bezpiecznie i samodzielnie zastosować zabiegi ratujące życie. Dla pracowników szkoły, nie mających na co dzień kontaktu z medycyną, było to ważne spotkanie. Wszyscy uaktualnili i odświeżyli swoją  wiedzę z  zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dziękujemy ratownikom medycznym za przystępne i zrozumiałe przekazanie wiedzy.

Tekst i zdjecia: Jolanta Morta