11 marca 2019 23:04 | Aktualności

MUZYKĄ POWITALIŚMY WIOSNĘ - marcowa audycja muzyczna

W poniedziałek - 11 marca 2019 roku – odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona  przez muzyków w ramach cyklu koncertów 2018/2019. Nie czekając na 21 marca - wspólnie z artystami -  cała społeczność  szkolna muzyką powitała  najpiękniejszą porę roku – wiosnę.

Znana z poprzednich spotkań prezenterka wg ciekawego scenariusza poprowadziła marcową lekcję muzyki i wprowadziła wszystkich w tajniki muzyki. Interesujące opowiadanie o wiośnie, która wyjmowała ze swojego plecaka m.in. kwiaty, motyle, biedronki, skowronka,   przeplatane było wiosennymi piosenkami i utworami instrumentalnymi. Podczas spotkania dzieci poznały również  flet poprzeczny i podziwiały śpiew skowronka w pieśni muzycznej granej  na tym wspaniałym instrumencie.

W oczekiwaniu  na nadejście kalendarzowej wiosny cała społeczność szkolna wykrzyczała:  WIOSNO, WIOSNO! ŚPIEWAJ Z NAMI! i pośpiewała o niej różne piosenki.

Jak zwykle nie zabrakło zabaw dla dzieci. Młodsi przyjmowali role bociana. Uczniowie z klas starszych, z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów, zatańczyli do muzyki Piotra Czajkowskiego - Walc kwiatów z  baletu Dziadek do orzechów. Muzyka klasyczna ma taką w sobie siłę, że  nie da się  jej zapomnieć i wszyscy będą  do niej wracać. Na zakończenie  były wiosenne zagadki.

Znana wszystkim piosenka Skaldów pt. „Wiosna” była zwieńczeniem koncertu Witamy wiosnę. Audycja poszerzyła muzyczne horyzonty dzieciom z grup przedszkolnych oraz uczniom naszej szkoły. Dziękując muzykom za tak wspaniałe spotkanie, uczniowie czekają z  niecierpliwością na kolejne.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Morta