31 marca 2019 17:43 | Aktualności

Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

27 marca odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie, który będzie miał miejsce 10 maja 2019 r.

Do eliminacji zgłosiło się sześć uczennic z klas 4-5. Wszystkie wybrały do recytacji bajki.

Komisja ( R. Nawrocka, B. Konieczyńska i  A.Werba- Wojewoda) oceniająca deklamację mogła usłyszeć wiersze J.Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej I. Krasickiego i A.Fredry.

Recytatorki w ciekawy sposób interpretowały wybrane przez siebie utwory, bardzo dobrze opanowały je pamięciowo.

Jury  wyłoniło dwie laureatki: Amelkę Pawelczyk z kl.5  i Zuzannę Kukułę z kl. 4.

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim będzie naszą szkołę reprezentowała  Amelka Pawelczyk, której przyznano I miejsce.

Wszystkie recytatorki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatora szkolnego konkursu.

Za Amelkę będziemy trzymać kciuki 10 maja.