06 kwietnia 2019 01:04 | Aktualności

Przedszkolaki z Teklinowa świętują zwycięstwo ! Stanęli na najwyższym stopniu podium podczas Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

5 kwietnia 2019 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Teklinowie: Julia Zimoch – solistka oraz Zuzanna Dębska, Filip Kowal i Mateusz Zimoch - osoby towarzyszące, wzięły udział w XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Festiwal - zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wieruszowie - odbył się w Wieruszowskim Domu Kultury. Współorganizatorem wydarzenia był WDK oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

Konkurs odbył się dla trzech grup wiekowych. Uczestnicy prezentowali  utwory stworzone  specjalnie na potrzeby tego Festiwalu. Tekst musiał być własny i wykonywany po raz pierwszy. 6-latki z Teklinowa uwzględnili w swojej piosence ochronę środowiska  i ekologię. Jury, biorąc pod uwagę treści prozdrowotne, umiejętności wokalne i walory artystyczne występu - w kategorii PRZEDSZKOLAKI - przyznało  największą ilość punktów dzieciom z Teklinowa. Za zajęcie I miejsca otrzymały one nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.  Julia, Zuzia, Filip, Mateusz dziękują organizatorom za mile spędzony czas i nagrodę. Nie mogą się już doczekać XV Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. GRATULACJE przyjęli od całej teklinowskiej społeczności szkolnej.

Opracowała: Maria Jolanta Morta – wychowawczyni zwycięskiej grupy

Filmy: