29 maja 2019 23:19 | Aktualności

Julia Zimoch z przedszkola laureatką XII Powiatowego Festiwalu Piosenki z Bajki

24 maja w WDK w Wieruszowie, 6-letnia Julka reprezentowała  oddział przedszkolny w Teklinowie  podczas XII edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki z Bajki. Festiwal  ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu wieruszowskiego. Dzieci śpiewały piosenki z  repertuaru  bajkowego. Julka doskonale poradziła sobie w roli małej gwiazdy.  Zaśpiewała „Piosenkę drewnianych lalek” i w swojej kategorii wiekowej  zajęła 3. miejsce. Oprócz wspaniałego wykonania, dzieci – zgodnie z regulaminem festiwalu - prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach.

Piosenki oceniało jury w składzie: Sebastian Sikora, Elżbieta Żłobińska oraz Karolina Kaźmierczak Siubiak Sponsorem nagród rzeczowych był Starosta Wieruszowski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Wieruszowski Dom  Kultury. Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki, które wręczał wicestarosta  Stefan Pietras.  Katarzyna Idzikowska - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal: opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu, a także Jakubowi Musiał – akustykowi.

Cała społeczność szkolna cieszy się z udanego występu Julii i składa jej gratulacje życząc kolejnych sukcesów wokalnych!

Opracowała: Jolanta Morta – wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Zdjęcia: Anna Jakubowska