09 czerwca 2019 16:11 | Aktualności

Podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”

5 czerwca 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Ekologicznego „… otwórz oczy na świat”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VIII z terenu powiatu wieruszowskiego, został przeprowadzony pod hasłem „OCHRONA POWIETRZA” i polegał na wykonaniu: przez uczniów klas I-III – zakładki do książki, a przez uczniów klas IV-VIII – komiksu. Uczestnicy konkursu mogli według własnej inwencji i pomysłu twórczego wykonać prace na w/w temat, wybraną przez siebie techniką.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap -  w macierzystej Szkole Podstawowej, roku, drugi – w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Do drugiego etapu przeszła zakładka Zosi Borczyk z klasy I, Dominika Leszczyńskiego z klasy II, Moniki  Makieły z klasy III oraz komiks Zuzanny Kukuły z klasy IV. Wszystkie prace zakwalifikowane do II etapu zostały wyeksponowane w bibliotece. Komisja konkursowa, dokonując oceny prac, wzięła pod uwagę zgodność prac z tematyką, pomysłowość, innowacyjność, czasochłonność oraz estetykę wykonania.. Wyłoniła 3 najlepsze prace w każdej kategorii oraz  po 1 wyróżnieniu dla każdej kategorii.

Gratulacje dla Dominika Leszczyńskiego, który za swoją zakładkę  otrzymał wyróżnienie  Laureatom  ufundowano nagrody rzeczowe, a  pozostałym uczestnikom II etapu upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Oprac. Jolanta Morta

Zdjęcia: Małgorzata Borczyk