AAA
www.spteklinow.superszkolna.pl

Aktualności

20 czerwca 2019 21:17 | Aktualności

Atrakcje ostatniego dnia nauki

Końcówka roku szkolnego, tuż przed wakacjami, wcale nie musi być nudna! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Teklinowie przeżyli w tych dniach wiele  miłych i wesołych chwil. Jedną z atrakcji wtorkowego dnia  nauki było spotkanie Marcina Błażejewskiego – pracownika Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie - z najmłodszymi   i najstarszymi uczniami szkoły.

Atrakcyjne filmy przystosowane do wieku dzieci,  prelekcja  pana Błażejewskiego połączona z rozdaniem kolorowanek, krzyżówek, itp. oraz elementów odblaskowych  spowodowały, że słuchacze z zaciekawieniem przyjęli informacje z zakresu właściwego zachowania się podczas wakacji. Dotyczyły one bezpiecznego spędzaniu czasu wolnego w domu i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym. W trakcie prelekcji nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowania na drodze, przewożenia dzieci w pojazdach oraz umiejętności reakcji dzieci w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Spotkanie uświadomiło także  dzieciom jak ważną rolę pełni korzystanie z odblasków przez pieszych. Uczestnicy  spotkań – zarówno w grupie młodszej oraz starszej - chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

We wtorek obchodzono również szkolny Dzień Języka Angielskiego zorganizowany przez Beatę Konieczyńską - nauczycielkę języka angielskiego. W tym roku w zmaganiach językowych udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Każda z grup zmierzyła się ze specjalnie przygotowanymi dla niej zadaniami. Przysporzyły one dzieciom wiele emocji, pozwoliły sprawdzić wiedzę językową, jak i współpracę w drużynach. Na zakończenie uczestnicy zaśpiewali kilka znanych wszystkim piosenek. Włączając do śpiewu ruch potwierdzili, że z angielskim dobrze można bawić się.

Tegoroczna pogoda sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu. Na szkolnym placu nie zabrakło chętnych do zabaw z piłką, skakanką, chustą animacyjną. Na boisku szkolnym były  rozgrywki sportowe, na sali OSP ostatnie próby przed uroczystym apelem kończącym rok szkolny 2018/2019. Również tego dnia sześciolatki  otrzymały podręczniki do klasy pierwszej – co wywołało wśród nich wielką radość. Wychowawcy, z  pomocą uczniów, zadbali, aby zniknęły dekoracje klasowe i na szkolnych korytarzach. Ich brak  to znak, że  już lada moment rozpoczną się wakacje.

Ostatnią wtorkową atrakcją były kiełbaski z różna i  oranżada. W tak wspaniałej i radosnej atmosferze dzieci z teklinowskiej szkoły doczekały się zasłużonych  wakacji! To już jutro!

Tekst i fotografie: Jolanta Morta

 

Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: