18 września 2019 20:36 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki

To już po raz drugi obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kopki w Oddziale Przedszkolnym w naszej szkole. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Jest to dzień odwagi i zabawy. Dlatego też motywem przewodnim była oczywiście kropka. Ubrania wszystkich wypełnione były kolorowymi kropkami. Punkt wyjścia stanowiła bajka dotycząca genezy tego święta, w której to główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Okazało się , że to właśnie kropka towarzyszy nam w codziennym życiu – dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Był to dzień pełen zabaw, które dostarczyły maluchom wiele radości. Przeprowadzone też zostało doświadczenie pt. „złap kropkę” z użyciem mleka, atramentu oraz płynu do mycia naczyń. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną – kolorowe kropki pomalowane farbami. Za rok znów nauczyciele zaproszą dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania talentów drzemiących  w każdym z nas.

Opracowała P. Karkoszka