Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

29 września 2019 16:15 | Aktualności

POSPRZĄTALIŚMY SWOJĄ OKOLICĘ ! „Sprzątanie świata - Polska 2019”

24 września 2019 roku w szkole zakończyła się dobrze już znana w całym kraju akcja polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Tradycje tej akcji sięgają już 26 lat.

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Wszystkie klasy aktywnie włączyły się w  „Sprzątanie świata - Polska 2019”. Uczniowie wraz z opiekunami kilka dużych worków foliowych zapełnili butelkami, puszkami i innymi odpadami podlegającymi segregacji, które zalegały na terenach zielonych, szpecąc jednocześnie ich niewątpliwy urok.  Dzięki tej akcji dzieci  nie tylko wykonały zadanie na rzecz społeczeństwa, ale przede wszystkim nauczyły się szacunku dla środowiska. Akcja przebiegała sprawnie, dzieci z zaangażowaniem sprzątały wyznaczone tereny. Piękna jesienna aura była sprzymierzeńcem wszystkich zaangażowanych w akcję „Sprzątanie świata – Polska 2019”

Tekst: Jolanta Morta

Zdjęcia: wychowawcy klas