Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

15 października 2019 23:44 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci, 15 października br. dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  aspirantem sztabowym Damianem Pawlakiem -  rzecznikiem prasowym KPP w Wieruszowie.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: w pierwszym uczestniczyli dzieci z grup przedszkolnych, drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas I- VIII. Prowadzący spotkania zwrócił uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomniał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Podczas spotkania z uczniami, Policjant poruszył także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły. Przedstawił zasady właściwego zachowania się obowiązujące w  szkole i poza nią, omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Gość poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Liczne pytania kierowane do Policjanta  świadczyły o tym, że poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. To była wartościowa i interesująca prelekcja. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów. Mamy nadzieję, że  cenne informacje pozyskane przez uczestników spotkania pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Tekst:  Jolanta Morta

Zdjęcia: Jolanta Morta, Patrycja Karkoszka