Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę szkolną, która odbędzie się 14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 17.30. Gościem spotkania będzie psycholog z PPP w Wieruszowie.

29 października 2019 15:46 | Aktualności

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Bohaterami poniedziałkowego spotkania były najmłodsze dzieci z grupy Krasnoludki. To właśnie w tym dniu odbyło się ich uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie , ale trzymały się bardzo dzielnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz pani Dyrektor. W dużym stopniu stanowi ona zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

Dzieci z uśmiechem na twarzy zaprezentowały program artystyczny. Występując przed publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także wielką odwagą. Swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w przedszkolu. Maluchy miały także do wykonania kilka zadań, które to potwierdziły ich gotowość do bycia prawdziwym przedszkolakiem. Były to m.in. gimnastyka, odszukanie swojego imienia wśród rozwianych liści, piosenka po angielsku oraz taniec liści. Punktem kulminacyjnym było oczywiście ślubowanie. Po jego złożeniu pani Dyrektor dokonała pasowania magicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, wychowawcy oraz rodziców.