AAA
www.spteklinow.superszkolna.pl

Aktualności

21 listopada 2019 23:26 | Aktualności

Teklinów w Krainie Świętego Mikołaja - relacja z wycieczki uczniów do Kołacinka

        Prawie wszystkie dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj również w Polsce ma swoją siedzibę. 20 listopada 2019 r., uczniowie z klas I-VI teklinowskiej  szkoły postanowili to sprawdzić. Aby spotkać  się ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi udali się do Kołacinka -  malowniczej, niewielkiej miejscowości niedaleko Łodzi.

Po przybyciu do Parku Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku, uczestników wycieczki  przywitała pomocnica Św. Mikołaja. To ona  przeniosła wszystkich do krainy bajek. Oczywiście wcześniej trzeba było  przekroczyć magiczne wrota księgi marzeń. Na „Bajkowej ścieżce”, wśród elementów scenografii Krainy Świętego Mikołaja, dzieci spotkały bohaterów znanych baśni i bajek, a także obejrzały aranżacje miejsc związanych z ich przygodami. W zachwyt wprowadziła wszystkich makieta Alpejskie miasteczka. Podczas godzinnego spaceru  zwiedziły także dom Świętego Mikołaja oraz Dziadka Mroza. No i osobiście się z nimi spotkały.

Tego dnia na wycieczkowiczów czekały jeszcze inne atrakcje. Wśród nich  młyn do mielenia złych postępków dzieci – urządzenie w formie dużego wiatraka do mielenia zboża. Zadaniem dzieci było  spisanie na kartkach swoich złych uczynków i włożenie ich w specjalną szczelinę. Po włożeniu kartki  młyn zaczynał pracę i kartka została zmielona. Naciskając specjalny przycisk dziecko odebrało potwierdzenie anulowania złych uczynków w postaci „Magicznego Aktu Zapomnienia”.

Następnie, po udaniu się do mennicy Świętego Mikołaja, pomocnik Świętego Mikołaja zademonstrował dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każdy otrzymał pamiątkową monetę. W czasie wolnym – w przerwach między poszczególnymi atrakcjami - można było m in.: zakupić pamiątki,  korzystać z placu zabaw, zakupić posiłek w strefie gastronomicznej, zrobić pamiątkowe zdjęcia z Krainy Świętego Mikołaja i  wrzucić list do ogromnej skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku to wspaniałe miejsce pełne śmiechu i zabawy, gdzie dzieci spędziły miło czas i przeniosły się do krainy baśni. Nastrój tam panujący wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ta wyprawa będzie dla uczniów bezcennym wspomnieniem i z pewnością zostanie w pamięci na dłużej niż jakakolwiek zabawka. 


                            Opracowała: M.J.Morta- kierownik wycieczki                                                                                      

Więcej zdjęć na  http://www.tugazeta.pl/1,teklinow-w-krainie-sw-mikolaja,37459.html

Przeczytano: 148 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: