17 grudnia 2019 00:09 | Aktualności

Grudniowa audycja muzyczna – Dzisiaj w Betlejem wesoła nowina

Grudniowa audycja muzyczna wprowadziła wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia.  Jak zawsze  połączona była  z różnymi zadaniami i zabawami. Jednym z pierwszych zadań dla dzieci było opanowanie słów i melodii refrenu pięknej i skocznej Kolędy dla Aniołka. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

Podczas tego typu koncertów uczniowie często poznają instrumenty muzyczne  i ich brzmienie. Tym razem zapoznali się z instrumentem znanym w Polsce pod dwiema nazwami. Jest to muzyczny instrument dęty blaszany zwany  rogiem albo waltornią.

Grudniowa audycja była okazją do  przypomnienia polskich tradycji bożonarodzeniowych. Prowadząca, po ich omówieniu, oczywiście przy dużym wsparciu dzieci, zaprosiła do  wspólnego zaśpiewania piosenki o Mikołaju.

Następnie był czas na  popisy solowe w wykonaniu  uczniów z klas I-III. Słodka niespodzianka była nagrodą za śpiew znanych  polskich  kolęd w ich wykonaniu. Na uczniów klas starszych czekała zagadka muzyczna polegająca na odszukaniu 3 znanych kolęd, które „wkradły” się do granej na waltorni i organach znanej piosenki Rudolf Czerwononosy.

Każde takie spotkanie z muzyką jest dla dzieci źródłem radości. Niezwykłych pozytywnych emocji tego dnia dostarczyła również wspólna zabawa – taniec z piłkami styropianowymi.

Na zakończenie wspólnej zabawy, po wzajemnie wypowiedzianych sobie życzeniach -  zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zgromadzona społeczność szkolna wysłuchała  super kolędy Skrzypi wóz, będącej finałową kolędą grudniowego magicznego spotkania z muzyką.

Tekst i zdjęcia: M.J.Morta